Tütsü Nedir

Dini törenlerde sıkca kullanılan aynı zamanda çevreye güzel koku katması maksadıyla kullanılan bir çeşit koku verici maddeye tütsü denir.

Tütsüye Tarihsel Bakış 

Tütsü kullanımı esasen 1 yüzyıla kadar dayanmaktadır.Esasen tütsüler dinsel törenlerde, hastalıkları tedavi etme yöntemi olaraktan,ilerleyen dönemlerde ise günlük yaşamın vazgeçilmez bir parçası olmuş güzel koku maksadıyla evlerde kullanılmaya başlanmıştır,bölge olarak bakıcak olursak mısır ve arabistan tütsünün ilk olarak kullanıldığı bölgelerden birisidir.Orta asyada ise türk şamanlar ayinlerinde tütsü yakmışlardır.Diğer topluluklar özellikle çok tanrılı döneme mensup gruplar ise dinsel tören ve ayinlerde tütsünün güzel kokusunun iyi olarak kastedilen melekleri çağırmak ve tanrıçalarının hoşuna gideceğini düşünerekten tütsü yakmışlardır.İslam kültüründede tütsü çok önemli bir yere sahiptir daha önceden arabistanda tütsü yaygın olarak kullanıdığı için tütsü islam kültüründe benimsenmiştir camilerde ve ibadet yerlerinde  yaygınca kullanılmıştır.

Çubuk tütsü,Konik tütsü olmak üzere 2 ana kategoride isimlendirebiliriz.Marka olarak Hem tütsü markasının ürünleri sitemizde mevcuttur.Model olarak tütsülerimiz en şık tasarım ve göz alıcı özellikleriyle sizleri bekliyor.Ahşap tasarım tütsülerimize sitemizden erişebilirsiniz.Tütsü çeşitlerinde ise sandal agacı tütsü çeşitleri ve modelleri ayrıca afrodizyak kokulu tütsü,gül ağacı kokulu tütsüler,ud ağacı kokulu tütsüler,antistres kokulu tütsü,vanilya kokulu tütsü,amber ağacı kokulu tütsü,nane kokulu tütsü,zencefil kokulu tütsü,yasemin kokulu tütsü,vs... gibi tütsü çeşitleri sitemizde bulunmaktadır.

Sandal ağacı kokulu tütsü 

Sandal ağacından yapılan bu tütsü çeşitimizin en önemli özelliklerinden birkaçından sizler için bahsedeceğiz.Stres gidermek,rahatalamak,sakinleşmek vs... gibi özellikler için kullanımı yaygın bir tütsü çeşitidir.Hindistanda budist tapınaklarda sıkça kullanılmaktadır.Bir diğer kullanım alanları ise meditasyon ve yogada gergin düşünceleri atmak ve rahatlamak maksadıyla  böylece daha verimli olmasıdır yogaya ve meditasyona.

Ud Ağacı Kokulu tütsü 

Adındanda anlaşıldığı üzere ud agacığından yapılır bu tütsümüz.En önemli özelliklerinden birkaçını sizler için derledik.Özellikle rahatlamak,stresten arınmak için kullanılmaktadır.Kullanım alanlarından bahsetmek gerekirse meditasyonda ve yoga gibi alanlarda çok tercih edililir.Bu tütsünün odaklanmaya faydası oldugu düşünülmektedir.

Antistress Kokulu Tütsü

Gerginliği ve stresi azaltmaya yardımcı olmak amacıyla kullanılmaktadır.Kullanım alanlarından birkaçı yoga ve meditasyondur ancak önceki tütsüye nazaran bu tütsü meditasyon ve yogayı yapabilmek için gergin düşüncelerden arınmış olmanız gerekmektedir bunu sağlamak amacıyla gergin düşünceleri vucuttan atmak maksadıyla kullanıldığı düşünülmektedir.

Afrodizyak Etkili Tütsü 

Romantizmi ve aşk hayatını temsil etmektedir bu tütsü modelimiz.Kullanıdığı yerde mutluluk ve huzur gibi etkiler kattığı düşünülmektedir.Kullanım alanları olarak romantik bir ortam örnek gösterilebilir.Ruhsal düşünceleri olumlu yönde etkilediği ve içsel bir huzur sağladığı düşünülmektedir.Ayrıca manevi anlamda insanı rahatlattığı düşünülmektedir.

Amber ağacı kokulu tütsü 

Amber ve sandal ağacından elde edilerek yapılan bu tütsü çeşitimizin özelliklerini ve kullanım alanlarını sizler için derledik.Bu tütsünün özellikle canlılık verme vucudu dinç ve diri tutma karamsar düşüncelerden arınma ayrıca bedende rahatlama hissiyatı ve iç huzura katkı sağlamak gibi özellikleri oldugu düşünülmektedir.

Yasemin kokulu tütsü

Yasemin çiçeğinden elde edilen bu tütsümüzün özelliklerini ve kullanımlarını sizler için derledik.Koku olarak yasemin bahçelerinin eşşiz kokusu aynı zamanda bahar hissiyatı verir yakıldığı ortama.Ortamı ferahlandırma aynı zamanda ruhen rahatlama hissiyatı verdiği düşünülmektedir bu tütsünün.

Vanillya Kokulu tütsü 

Bu tütsü modelimiz ise vanilya çiçeklerinden elde edilmiştir.Kullanım alanları olarak ev ve ofis tercih edilmektedir.Bulundugunuz ortamın enerjisini yükseltmek güzel bir koku vermek aynı zamanda keyifli ve barış içerisinde bir atmosfer yaratmak için kullanılabilir.Kokusu keskindir.

tütsü kategorisine ve daha fazlasına buradan göz atabilirsiniz.

Tütsü Nasıl Yakılır ?

1.Çubuk tütsü nasıl yakılır ?

Çakmak yada kibrit kutusu ihtiyacımız olan malzemelerden biridir.Çubuk tutuşuna kadar ateşin altında beklemeniz gerekmektedir.Daha sonra ise ateşin 10 saniye kadar yanması gerekmektedir ateş kendiliğinden sönebilir çubugun ucuna bakın eger yanmakta olan bir köz görüyorsan düzgün yakmışsınızdır ancak görmüyorsanız tekrar yakmanız gerekmektedir.

2.Konik tütsü nasıl yakılır ?

koniyi hafif yan bir şekilde konumlandırtıktan sonra hafif bir şekilde beş ile on saniye arası tutturmak maksadıyla yakılır daha sonra yandığı görünce bırakbilirsiniz daha sonra koni kendiliğinden yanmaya başlar.

Tütsü Fiyatları nelerdir ? 

Tütsüler ürün bazında fiyatları değişenlik gösteren ürünlerdir.Bu konuda daha çok çubuk tütsüler tercih edilmektedir.Sitemizde her bütçeye hitaben tütsü modelleri ve çeşitleri en uygun fiyat ve kalite güvencesi ile bulunmaktadır

Tütsü Nerelerde Kullanılır & Yakılır ?

Tütsü Genel olarak bulundugunuz ortamın hava kalitesini yükseltmek ve ortama güzel bir hava katmak makdasıyla her türlü ortamda kullanılabilir.Herhangi bir sakınca yoktur kullanımı amacında ve maksadında.Hemen Hemen her yerde tütsü kullanılabilir.Tütsüler eski çağlardan günümüze ibadethanelerde,tapınaklarda dahil kullanılmıştır.Tütsüyü nerede yakmak istediğinize siz karar vermelisiniz örnegin işyerinizde güzel koku amacıyla yakabilir ve kullanabilirsiniz ayrıca kendi odanızda dinlenirken rahatlatıcı etkisini kullanmak maksadıyla tütsü yakıp kullanabilirsiniz.

Tütsü Nasıl Satın Alınır ?

Online tütsü satın almak için sitemizi inceleyebilirsiniz.Kapıda ödeme imkanı ile en uygun ve en ucuz tütsüleri rahatlıkla ve aktarix.com güvencesiyle satın alabilirsiniz tütsü satın al yazarak pek çok seçenek içinde begendiğiniz ürünleri satın alabilirsiniz

Tütsü Markaları nelerdir ?

1.Hem tütsü

Hindistana özgü olan bir tütsü markasıdır.Çok fazla bir şekilde ürün çeşitlilğine sahip olmakla beraber hem geleneksel hem de modern tütsü çeşitleri ve modellerine barındırmaktadır ürünlerinde.Hem tütsü markaları ürünleri sitemizde bulabilirsiniz.